لیوفیلکم

خرید و قیمت کازو آگار (CASO agar)

در این مقاله در مورد قیمت خرید کازو آگار و فواید خرید کازو آگار مطالبی بیان‌ شده است. اما قبل از پرداختن به این مسائل به‌ صورت کلی کازو آگار چیست؟ و به‌صورت کلی محیط کشت که خانواده آگار در آن‌ها نقش دارند به چه معنا است؟ تا انتهای مقاله‌ای همراه مجله‌ی علمی کارآمد طب باشید.

 تاریخچه‌ی کازو آگار

کازو آگار برای شمارش کلونی از آب، مواد غذایی و محصولات دارویی غیر استریل استفاده می‌شود.

از اواخر قرن نوزدهم، آگار به‌عنوان ماده جامد برای رشد میکروارگانیسم‌های مختلف مورداستفاده قرار گرفت. آگار اولین بار در سال 1882 توسط میکروبیولوژیست آلمانی والتر هس که دستیار آزمایشگاه رابرت کخ بود به پیشنهاد همسرش فانی هس برای استفاده در میکروبیولوژی توصیف شد. به دلیل نقطه ذوب بالا، آگار به سرعت جایگزین ژلاتین به‌عنوان پایه‌ای برای محیط‌های میکروبی شد و به میکروب‌ها اجازه می‌داد در دمای بالا بدون رقیق شدن محیط رشد کنند.

موارد استفاده از آگار:

کاربرد میکروبیولوژی: آگار به عنوان ماده‌ای برای تهیه محیط کشت استفاده می‌شود، علاوه بر آگار، مواد مغذی دیگری نیز در این مایع وجود دارد که به رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها و باکتری‌ها و قارچ‌ها پس از رشد کمک می‌کند میکروسکوپ را در زیر مشاهده کنید. در سراسر آسیا و همچنین به‌عنوان یک پشتیبان محکم برای محیط‌های کشت برای کارهای میکروبیولوژیکی استفاده می‌شود.

ارزیابی تحرک: آگار به‌ عنوان ژل، محیط متخلخل آگار یا آگاروز است و بنابراین می‌توان از آن برای اندازه‌گیری تحرک و تحرک میکروارگانیسم‌ها استفاده کرد. تخلخل ژل ارتباط مستقیمی با غلظت آگارز در محیط دارد، بنابراین سطوح مختلفی از ویسکوزیته موثر (از نظر سلولی) بسته به اهداف آزمایشگاه قابل انتخاب است.

زیست‌شناسی گیاهی: در زمینهٔ کشت بافت آگار اغلب همراه با غذا و ویتامین‌ها استفاده می‌شود و فرصتی برای رشد در ظروف پتری در شرایط بهداشتی فراهم می‌کند. در زمینهٔ کشت بافت، به‌طور گسترده برای ایجاد گیاهان شریک استفاده می‌شود.

محیط‌های کشت میکروبیولوژیکی کازو اگار کشت های انتخابی وجامد هستند. از آن برای رشد باکتری‌های غیر مستعد استفاده می‌شود. باکتری‌ها در سطح محیط رشد می‌کنند و کلنی های کوچکی را تشکیل می‌دهند.

محیط کشت برای تغذیه را می‌توان با خون و سایر مایعات بیولوژیکی غنی کرد. محیط کشت نوترینت آگار برای اهداف آموزشی که باید در دمای محیط پایدار باشد. این محیط غنی بدون خطر رشد میکروبی استفاده می‌شود.

این محیط دارای مواد مغذی است که برای گونه‌های مختلف مهم است. این روش سنتی نسبتاً ساده هنوز در آزمایشگاه برای آزمایش عوامل میکروبی استفاده می‌شود.

خرید و قیمت کازو آگار (CASO agar)

استفاده از محیط کشت کازو آگار

 • رشد باکتری‌ها و شمارش میکروارگانیسم ها در آب، فاضلاب، مدفوع و غیره.
 • برای تولیدمثل قارچ‌ها و باکتری‌هایی که به شرایط سخت محیطی نیاز ندارند.
 • برای مدیریت و پرورش میکروارگانیسم‌های سالم.
 • برای اهداف آموزشی، محیط کشت باید در دمای محیط بیشتر دوام بیاورد.
 • توصیه می‌شود از این محیط کشت برای روش‌های استاندارد استفاده شود.
 • هنگام انجام تست های حساسیت آنتی بیوتیکی و همچنین هنگام جداسازی گونه ها.

حتما در موارد بالا نام محیط کشت را دیده‌اید اما کشت میکروبی چییست؟

کشت باکتریایی کشت باکتری یکی از روش‌های مهم در میکروبیولوژی است که در آن میکروارگانیسم ها با ایجاد روشی مناسب بر اساس مواد مغذی رشد می‌کنند. با پرورش میکروب درکشت صحیح می‌توان نوع و فراوانی آن را در نمونه آزمایشگاهی مشخص کرد. به‌عنوان‌مثال، زمانی که نمونه گلو برای آزمایش گرفته می‌شود، از روش‌های مختلفی برای آزمایش وجود میکروارگانیسم ایجاد کننده استرپتوکوک استفاده می شود. هنگامی‌که یک باکتری پیدا شد، باید یک محیط استریل برای رشد آن فراهم شود.

مواد و ابزار موردنیاز برای رشد باکتری‌ها

ابزار رشد:

برای جمع‌آوری میکروب‌ها با توجه به موقعیت مکانی آن‌ها از سه نوع تجهیزات استفاده می‌شود. یکی از این ابزارها میله پلاتین است. انتهای این میله‌ها از جنس پلاتین و سمت آلومینیومی عایق‌بندی شده است.

محیط کشت:

میکروارگانیسم‌ها برای رشد به مواد مغذی و افزودنی های خاصی نیاز دارند و شامل مواد معدنی و مواد آلی، آب و غذا، اکسیژن، اسیدیته و نوعی بستر برای رشد میکروارگانیسم ها در محیط آزمایشگاهی هستند. رشد برخی باکتری‌ها در محیط‌های کشت مستلزم افزودن مواد دیگری مانند ویتامین‌ها است. محیط کشت می‌تواند طبیعی و در سلول‌های بدن باشد و یا توسط خود محقق در شرایط آزمایشگاهی و مصنوعی تهیه شود. یک محیط کشت خوب خون است که نیازهای لازم برای رشد میکروبی مانند اکسیژن، دمای مناسب، PH مناسب و مواد مغذی را دارد.

کشت باکتری در موارد زیر ضروری است:

 • باکتری‌ها را نمی‌توان با بررسی میکروسکوپی تشخیص داد، بنابراین با کشت نمونه‌های بالینی و انجام آزمایش‌های بیوشیمیایی و سرولوژیکی می‌توان باکتری ها را شناسایی کرد.
 • با شناسایی میکروب‌ها یا عوامل ایجادکننده بیماری‌های عفونی می‌توان مقاومت و حساسیت آن‌ها را نسبت به داروهایی که برای درمان آن‌ها تجویز می‌شود مشخص کرد.
 • با رشد باکتری‌ها و تولید آنتی‌ژن از آن‌ها می‌توان بیماری‌های عفونی را در آزمایش خون تشخیص داد.
 • با رشد باکتری‌ها می‌توان از آن‌ها سرم و واکسن تهیه کرد.
 • همچنین برای ساخت آنتی‌بیوتیک‌ها و فرآورده‌های بیولوژیکی از باکتری‌ها، آن‌ها را کشت می‌کنند.

جهت اطلاع از قیمت‌ها و خرید فرم زیر را تکمیل نمایید.

"*" indicates required fields

انواع محیط کشت کازو اگار

محیط جامد: این محیط کشت حاوی آگار است که باعث هم زدن و جامد شدن محیط کشت می‌شود. این محیط کشت برای بررسی خواص باکتری‌ها، تشکیل کلنی، تعداد باکتری‌ها و … استفاده می‌شود ودر لوله‌آزمایش قابل تهیه است.

محیط‌های نیمه جامد: این محیط‌ها حاوی مقدار کمی آگار مانند نیم درصد هستند و نیمه جامد باقی می‌مانند.

محیط کشت مایع: این محیط کشت حاوی آگار نیست، بنابراین مایع است و در لوله‌آزمایش یا بطری تهیه می‌شود و برای مطالعه رشد باکتری‌ها و فرآیندهای تخمیر استفاده می‌شود.

انواع محیط‌های کشت ازنظر کاربرد آزمایشگاهی

بسترهای پایه: اساس تهیه انواع محیط‌های رشد محیط‌های پایه هستند که کمترین میزان مواد مغذی رادارند. این محیط برای رشد میکروب‌هایی که نیاز به محیط‌های خاصی برای رشد و تولید مثل ندارند مناسب است. این محیط برای رشد انواع سلولی مناسب است. محیط کازو آگار جدیدترین محیط از این نوع است.

محیط‌های غنی‌شده: این محیط‌ها با افزودن خون یا سرم به محیط‌های کشت ساده تهیه می‌شوند. این رسانه‌ها، مانند آگار خون می‌توانند از رشد تعدادی از باکتری‌های نیازمند حمایت کنند. دومی برای رشد باسیل دیفتری استفاده می‌شود.

محیط انتخابی: مکانیسم این محیط کشت به‌گونه‌ای است که رشد سایر موجودات به‌جز ارگانیسم موردنظر با استفاده از یک ماده بازدارنده مهار می‌شود. به همین دلیل از یک نام انتخابی برای این محیط کشت استفاده شد. محیط فقط ظرفیت رشد یک ارگانیسم را دارد. این ماده مغذی در مواردی استفاده می‌شود که رشد برای سایر موجودات مضر باشد.

محیط کشت افتراقی (Differential Media): این دسته از محیط‌ها به دلیل وجود ترکیبات خاص و مواد ضد میکروبی در آن، یک محیط تشخیصی است.

کارآمد طب

درباره شرکت کارآمد طب

شرکت کارآمد طب به پشتوانه بیش از ربع قرن سابقه فعالیت درزمینهٔ واردات و توزیع فرآورده‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی در زمره یکی از باسابقه‌ترین و معتبرترین مراکز تأمین‌کننده فعال در این حوزه شناخته می‌شود.

به اعتبار نمایندگی انحصاری چندین برند جهانی معتبر در زمینهٔ تولید فرآورده‌های آزمایشگاهی و گستردگی و تنوع کالاهای مورد عرضه، مورد اعتماد تعداد کثیری از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور می‌باشد که به‌اختصار، به مواردی چند از نمایندگی‌های این شرکت اشاره می‌گردد.

نماینده انحصاری مواد شیمیایی آزمایشگاهی کارلو اربا Carlo Erba – فرانسه

نماینده انحصاری محیط های کشت و محصولات میکروبیولوژی کروم آگار CHROMaga – فرانسه

نماینده انحصاری محیط های کشت و محصولات میکروبیولوژی لیوفیلکم Liofilchem – ایتالیا

نماینده انحصاری محیط های کیت های تشخیص پسماند سموم و آنتی بیوتیک در مواد غذایی NBGen چین

وارد کننده مجاز مواد شیمیایی آزمایشگاهی و محصولات میکروبیولوژی مرک Merck – آلمان

8 فکر در مورد “ خرید و قیمت کازو آگار (CASO agar)

 1. شادی سهیلی گفت:

  کازو آگار چه خصوصیاتی دارد که آن را جذاب برای تحقیقات شیمیایی می‌کند؟

  1. کازو آگار دارای خصوصیات منحصر به فردی است که شامل خواص شیمیایی و فیزیکی مختلف می‌شود که برای تحقیقات شیمیایی بسیار مفید است. این ترکیب معمولاً به عنوان یک ترکیب مرجع در آزمایشات و تحقیقات شیمیایی برای تعیین و اندازه‌گیری خصوصیات شیمیایی و فیزیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد

 2. رضا یزدان زاده گفت:

  چه نوع تحقیقات و تجربیاتی معمولاً از کازو آگار برای انجام می‌آید؟

  1. آقای یزدان زاده عزیز؛
   کازو آگار به عنوان یک ماده مرجع در تحقیقات و تجربیات مختلف شیمیایی استفاده می‌شود. این شامل تعیین ویژگی‌های شیمیایی، اندازه‌گیری طیف‌سنجی، تحلیل مواد و غیره می‌شود.

 3. سهیلا شفیع گفت:

  کازو آگار به عنوان یک ماده شیمیایی خطرناک شناخته می‌شود؟

  1. خانم شفیع عزیز؛
   کازو آگار معمولاً به عنوان یک ماده شیمیایی نسبتاً ایمن شناخته می‌شود، اما همیشه باید از ایمنی در کار با هر ماده شیمیایی پایبندی کرد. مطالعه و رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات مرتبط با ایمنی ضرور است.

 4. علی رضا ملک جهان گفت:

  چظور از شما کازوآگار رو بخرم؟

  1. آقای ملک جهان عزیز؛
   برای سفارش کازو آگار، شما می‌توانید با تماس با شرکت ما سفارش خود را اعلام کنید و سفارش دهید.
   https://karamadteb.com/wp-content/uploads/2023/08/call-us-karamadtebir.webp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *