در این صفحه در مورد محصولات شیمیایی برند مرک، تاریخچه این برند، محصولات پرفروش این برند و نحوه استعلام قیمت محصولات این برند معرفی‌شده است. شرکت کارآمد به‌عنوان پیشرو درزمینهٔ واردات برند مرک به‌صورت مستقیم سهم بزرگ در بازار دارد و شما برای استعلام و خرید محصولات این برند می‌توانید به وب‌سایت این شرکت مراجعه کنید.

محصولات برند مرک

تاریخچه برند مرک

دفتر اصلی این شرکت در شهر دارمشتات واقع‌شده و تحت عنوان EMD Chemicals دربخش آمریکای شمالی هم فعالیت دارد.

شرکت مرک در سال 1668 توسط فردریش یاکوب مرک تاسیس گردید و بعدها در سال 1816 به وسیله یکی از نوادگان وی به نام امانوئل مرک بر قدرتش افزوده شد. این برند قدیمی‌ترین شرکت تولیدات دارویی و شیمیایی دنیا است و این برند چهارمین شرکت بزرگ داروسازی جهان با فروش سالانه 35.4 میلیارد دلار است.

شرکت دارویی و شیمیایی مرک دربخش‌هایی از قاره اروپا، قاره آفریقا، قاره آسیا، اقیانوسیه و قاره آمریکا فعالیت دارد. از اصلی‌ترین مراکز مربوط به تحقیق و توسعه این برند می‎توان شهر دارمشتات، بوستون، شهر توکیو و شهر پکن را نام برد.

تعداد محصولات برند مرک

برند مرک یک شرکت چندملیتی و بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و عوامل محیط کشت‌های میکروبی در جهان است که در قرن هفدهم میلادی در آلمان در سال 16668 تأسیس شد و باسابقه‌ای 350 ساله می‌توان گفت قدیمی‌ترین شرکت داروسازی جهان محصولات، داروها، تجهیزات آزمایشگاهی و سایر زمینه‌ها، همواره در تلاش برای گسترش و توسعه کسب‌وکار خود بوده، به‌طوری‌که در سال 1860 کاتالوگ این شرکت شامل 800 محصول منفرد بود و امروزه 10000 مورد از آن‌ها را تولید می‌کند.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک و بیش از 40000 محصول تخصصی و این کار چشمگیر توسط تیمی متشکل از 25000 نفر امکان‌پذیر شد. امروزه نام شرکت مرک باعث شده است که آزمایشگاه‌های این برند یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین مجموعه‌های فعال در عرصه بین‌المللی تولید مواد شیمیایی و دارویی باشد.

حتی امروزه نیز اگرچه بزرگ‌ترین شرکت داروسازی جهان نیست، اما همیشه در لیست بزرگ‌ترین شرکت‌های دارویی جهان قرار داشته است، بنابراین شرکت‌های معروف آمریکایی و سایر کشورها مانند شرکت‌های شیمیایی آزمایشگاهی سیگما آلدریچ را در اختیار دارد.

تولید ابزارهای آزمایشگاهی، مواد شیمیایی و محصولات دارویی توسط آزمایشگاه مرک با بالاترین کیفیت باعث شده است نام این شرکت در عرصه‌های مختلف بی نظیرباشد. برای پی بردن به فعالیت عظیم این شرکت باید اشاره کرد که این برند 25000 کارمند در 66 کشور دارد.

حوزه‌های فعالیت برند مرک

حوزه‌های اصلی فعالیت این برند شامل مواد شیمیایی، داروسازی، علوم زیستی، داروسازی، بیوتکنولوژی، لوازم‌آرایشی بهداشتی، پلاستیک و … می باشد.

مرک در تمام طول عمر خود (به‌جز 20 سال گذشته) یک شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 ساختار حقوقی شرکت از سهام ویژه به سهامی عام تغییر کرد، اگرچه 70 درصد سهام شرکت هنوز در اختیار خانواده این برند است.

 شعار برند مرک

شعار این برند این است که استفاده از مواد اولیه باکیفیت به معنای تولید مواد شیمیایی مرک باکیفیت است.

به همین دلیل است که معرف‌های شیمیایی، مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی مرک در پروسه تولید و توسعه در معرض کنترل سخت قرار می گیرند تا نتایجی مطمئن و محصولاتی با کیفیت مناسب حاصل گردد.

تجزیه‌وتحلیل با آخرین متد روز در آزمایشگاه‌های این برند در سراسر دنیا و برنامه تحقیق و توسعه بر خط تولید باعث خوش‌نامی این برند شده است. مرک مجموعه‌ای از بیش از 30000 مواد شیمیایی و معرف‌های باکیفیت را برای آسان کردن کار شما ارائه می‌دهد.

سیستم پشتیبانی برند مرک

کارشناسان این برند همواره مشغول توسعه برای کمک بیشتر به مشتریان هستند و اگر مشتریان به کمک بیشتری نیاز داشته باشند، می‌توانند از تیم‌های پشتیبانی خرید MERCK Chemicals در سراسر جهان استفاده کنند.

این برند به بالاترین استانداردهای کیفیت، کمترین میزان ضایعات و پارامترهای منحصربه‌فرد هر محصول اهمیت زیادی می‌دهد. از توسعه تا فروش محصولات شیمیایی برند مرک، این شرکت برای دستیابی به برتری، به‌ویژه در حوزه حساس معرف‌های تحلیلی، دقت زیادی می‌کند.

معرف‌های Merck Chemical برای استفاده در تجزیه‌وتحلیل شیمیایی مرطوب بهینه‌شده‌اند و مطابق با مشخصات ACS و Reg.Pure هستند و به مشتریان اجازه می‌دهند با خیال راحت و با اطمینان کار کنند.

معاملات برند مرک

د ر سال 2010، این برند برند Millipore مستقر در Billerica را به مبلغ 5.3 میلیارد یورو (7.2 میلیارد دلار) خریداری کرد و آن را به بخش علوم زیستی Merck تبدیل کرد. این داستان ادامه یافت و مرک با خرید شرکت‌های دارویی و شیمیایی، بخش‌ها و کارمندان خود را در سراسر جهان گسترش داد.

تاریخچه شرکت مرک در ایران

مرک در سال 1347 توسط آقای کارل وبر در تهران به‌منظور بازاریابی و فروش دارو و دارو تأسیس شد. این شرکت رویدادهای بسیاری را در نمایشگاه‌ها و سمینارهای داخلی و خارجی داشته است و به‌اندازه کافی اعتماد مصرف‌کنندگان را جلب کرده است که بسیاری از داروها و داروهای موردنیاز بخش‌های تحقیقاتی را تهیه‌کرده است.

باوجود موفقیت این شرکت در ایران، مرک در سال 2003 پس از 36 سال به فعالیت مستقیم خود در ایران پایان داد. اما محصولات باکیفیت این شرکت همچنان با تلاش شرکت‌های دارویی از طریق ترکیه و بسیاری از شرکت‌های خارج از ایران عرضه می‌شود و در اختیار محققان داخلی قرار می‌گیرد.

اهداف برند مرک

این برند اهداف خود را این‌گونه معرفی کرد: هدف ما حل پیچیده‌ترین مشکلات علمی بشر از طریق همکاری با جامعه علمی جهانی است. آن‌ها ارتقای سلامت هر انسان در هر نقطه از جهان را یکی از عالی‌ترین اهداف خود می‌دانند. پس از ادغام با سیگما آلدریچ، مرک بیش از 300000 محصول در طیف‌های مختلف در بخش‌های دارویی، آزمایشگاهی، غذایی، آرایشی و بهداشتی و مواد شیمیایی تخصصی تولید می‌کند.

در سایت این شرکت از استراتژی بسیج برای رشد صحبت شده است و این استراتژی جاه‌طلبی این برند را نشان می‌دهد. برند مرک می‌خواهد به پیشگام علم و فناوری قرن بیست و یکم جهانی تبدیل شود و استراتژی او در این زمینه باز کردن پتانسیل کامل خود برای بردن شرکت به سطح عالی است و این هدف به لطف سه بخش متنوع و متمایز، با موقعیت‌های پیشرو در بازارهای علم و فناوری که به‌سرعت در حال رشد هستند و با ایجاد ارزش برتر برای مشتریان، بیماران و جامعه خود قرار است شکل بگیرد و برخی از مهم‌ترین روندهای رشد و فناوری قرن بیست و یکم را شکل دهد توسط این برند در بازار جهانی قرار است رقم بخورد.

اهداف فروش برند مرک تا سال 2025

این برند می‌خواهد به تسریع نقش پیشرو خود در علم و فناوری ادامه دهد و قصد دارد فروش گروه را تا سال 2025 به حدود 25 میلیارد یورو افزایش دهد. حدود 80 درصد از رشد فروش برنامه‌ریزی‌شده از طریق 3 کسب‌وکار بزرگ – از راه‌حل‌های فرآیند و خدمات علوم زیستی در Life Science حاصل می‌شود.

موارد استفاده محصولات مرک عبارت‌اند از:

آزمایشگاه‌های بیولوژیکی (سم‌شناسی، سیتولوژی، قارچ شناسی، انگل‌شناسی، میکروبیولوژی، ژنتیک، فیزیولوژی و ژنتیک، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی و غیره)، صنایع غذایی، آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت و استاندارد، تولید واکسن و سرم، صنایع آرایشی و بهداشتی صنایع پتروشیمی، پالایشگاه، نفت و گاز، محیط‌زیست و منابع طبیعی، صنایع چسب و رنگ و رزین، آزمایشگاه‌های آب و فاضلاب، صنایع داروسازی، صنعت آبکاری و کاشی و سرامیک، نیروگاه حرارتی، پروژه‌های دانشگاهی و دانشجویی و امور طیور، گیاه‌شناسی و گیاه‌پزشکی.

همچنین مرک درزمینهٔ شیمی معدنی و آلی، انواع مواد و مواد مرجع را با عیارهای مناسب جداسازی و کروماتوگرافی، علاوه بر انواع معرف‌ها و حلال‌ها تولید می‌کند.

برای درک بهتر مقیاس این شرکت به این نکته اشاره‌کنیم که فروش سه‌ماهه این برند حدود 10 میلیارد دلار است. قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک و محصولات تقلبی مشابه و قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک ازآنجایی‌که برند مرک سال‌هاست به‌عنوان معروف‌ترین ماده شیمیایی آزمایشگاهی در ایران شناخته می‌شود، اکنون نمونه‌های تقلبی فراوانی از مواد شیمیایی این برند در بازار وجود دارد که باعث سردرگمی و ضرر مصرف‌کنندگان می شود و همچنین شایان‌ذکر است که تست و قیمت مواد شیمیایی مرک را در محدوده‌های مختلف قرارداد و نمونه‌های تقلبی ازنظر بسته‌بندی، ظاهر مواد، تاریخ انقضا و شماره دسته با نمونه‌های اصلی یکسان هستند.

شرکت کارآمد می‌تواند به‌تمامی کسانی که به دنبال محصولات اصل برند مرک باشند کمک کند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت این شرکت و یا صحبت با کارشناسان این شرکت انواع مختلف از محصولات برند مرک را خریداری کنید و از اصالت آن مطمئن باشید.

جستجوی قیمت مواد شیمیایی مرک

هنگام خرید مواد شیمیایی مرک، متوجه خواهید شد که قیمت این مواد شیمیایی بسته به نوع مقدار، نوع مواد شیمیایی به‌کاررفته در آن، فرآیند ساخت مواد شیمیایی و غیره ممکن است متفاوت باشد. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، شرکت داروسازی آلمانی Merck به‌صورت چندوجهی فعالیت می‌کند و طیف گسترده‌ای از محصولات دارویی ازجمله مواد شیمیایی، واکسن، بهداشت حیوانات و غیره را ارائه می‌دهد.

این مشکل به‌درستی می‌تواند تفاوت قیمت مرک آلمان و سایر شرکت‌های داروسازی را توضیح دهد. برای استعلام قیمت مواد شیمیایی مرک; برای دستیابی به بازه قیمت مناسب انواع آنها باید به منابع معتبری مانند شرکت کارآمد طب مراجعه کنید.

خرید محصولات مرک

محصولات مرک آلمان شامل کلیه داروها، واکسن‌ها، مواد شیمیایی و … می‌باشد که توسط این شرکت تولیدشده است. خرید این محصولات مانند خرید مواد شیمیایی این برند آلمان است. بنابراین برای تهیه هر محصولی از این برند می توانید به سایت‌های مرجع مانند کار امد طب مراجعه کنید.

بسیاری از شرکت‌های تابعه مرک در سراسر جهان از طریق صنعت صادرات، داروها و محصولات را برای عموم وارد می‌کنند. در هنگام خرید محصول موردنظر خود از این برند بهتر است از نمایندگی‌های این برند مانند کارآمد طب در ایران کمک بگیرید زیرا درزمینهٔ معرفی محصولات شیمیایی مرک فعال هستند و این تأمین‌کنندگان را می‌توان یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای خرید به‌حساب آورد.

چگونه تفاوت بین مواد شیمیایی مرک واقعی و مواد شیمیایی مرک تقلبی را تشخیص دهیم؟

به دلیل عدم وجود نمایندگی رسمی شرکت مرک در ایران، نمونه های تقلبی مواد شیمیایی این برند در بازار مواد شیمیایی آزمایشگاهی ایران به‌وفور یافت می‌شود و خریداران و مشتریان آزمایشگاهی با این مشکل مواجه هستند.

در اینجا چندراه برای تشخیص مواد شیمیایی این برند اصل از تقلبی وجود دارد تا مطمئن شوید که در خرید خود مواد شیمیایی مرک اصل را خریداری می‌کنید.

تست خلوص و خواص مواد: بهترین روش همین روش است، یعنی ابتدا باید نمونه‌ای با کمترین مقدار تهیه کنید و پس از اطمینان از کیفیت، مقدار موردنیاز خود را خریداری کنید.

مقایسه قیمت کالا باقیمت جهانی آن: در این روش نسبت به دو روش قبلی اعتبار کمتری دارد، لازم است نام کالای موردنظر خود را با کد مرک یا نام این برند در گوگل جستجو نکنید و از طریق سایت های فروش این کالا، قیمت تخمینی آن را در بازار جهانی دریافت کنید و سپس با تبدیل قیمت به ریال، به قیمت تخمینی آن بر اساس ارز ایران برسید، سپس قیمت پیشنهادی فروشنده برای آن کالا را بررسی کنید. کمتر از 30 درصد قیمت دریافتی است، به این خرید شک کنید.

از سایر کاربران و خریداران مواد شیمیایی این برند بپرسید: یک راه متداول برای یافتن مواد شیمیایی اصل و شرکت های معتبر عرضه کننده آنها، مشاوره گرفتن با سایر کاربران آزمایشگاه است و ممکن است آنها به طور کلی تجربه خوبی در یافتن مواد داشته باشند.

قیمت مواد شیمیایی مرک: قیمت مواد شیمیایی مرک یا میلی پور سیگما در بازار ایران به دلیل برخی تحریم‌ها و عدم وجود نمایندگی رسمی مرک در ایران بسیار متفاوت است و معمولاً واردکنندگان و توزیع‌کنندگان مواد شیمیایی این برند در ایران قیمت‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند. بنابراین مصرف‌کنندگان برای خرید این محصولات باید از تأمین‌کنندگان معتبر مانند شرکت کارآمد طب قیمت‌ها را در زمان خرید جویا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *